Tebessüm Yiğitlik Meydanı

Anadolu Yakası’ndaki yardımlaşma ruhunu yeşertecek genç arkadaşlarımla birlikte Tebessüm Yiğitlik Meydanını getiriyorum dile. Tebessüm Halkası olarak dönem henüz lise 2. Sınıfta olan kardeşlerimizin ek derslere katılımlarıyla başladı. Kısa süren çalışma döneminin ardından Kasım sonu itibariyle ilk abla-kardeş buluşmasını gerçekleştirdik ve akıllardan belki de uzun yıllar silinmeyecek bir etkinliğe imza attık.

Şimdi de sıra yepyeni bir dirilişte, Tebessüm’de…Bir hafta sonu gerçekleştirdiğimiz akvaryum gezisi ile yüzlerce balıkları inceleme fırsatı elde ettik ve Yaradan’ın bu eşsiz güzelliği bizlere lütfetmesine hayran kaldık. Öncesinde beraber yediğimiz keyifli yemeği de etkinlik sonrası kahve ve tatlı muhabbetimiz ile taçlandırdık. Kardeşlerimizin ders akışlarıyla ilgili bilgiler edindik ve akvaryumda çekildiğimiz fotoğrafları birbirimize gösterdik. Pek yakında Barbaros Ceylan ve Adil Döşeyen abilerimizle gerçekleştireceğimiz aile ziyaretleri konusunda onları bilgilendirdik.

Kendi lise dönemlerimizde kullandığımız çalışma tekniklerini onlarla paylaşarak yılı en verimli şekilde geçirmeleri için cesaretlendirdik. Bizler kardeşleşme ruhunun bu tarz etkinliklerle dinç tutulabileceğine inanıyor ve bundan sonraki etkinliklerimizi de bu kıymetli görüş etrafında gerçekleştirmeyi Allah’tan niyaz ediyoruz. Oldukça fotoğraf çekmeyi seven ablalar olduğumuz için paylaştığımız görseli de bu güzel günün anısına dahil ettik. Nice gezilere inşallah 🙂